Stijn was goed in zijn job.
Hij werkte al meer dan tien jaar in een callcenter. Hij had ervaring, kende zijn werk en kreeg goede beoordelingen.
Maar zijn werkomgeving digitaliseerde. Nieuwe tools. Nieuwe systemen. Nieuwe digitale vaardigheden. En Stijn kon niet volgen. De organisatie nam hem onvoldoende mee in die verandering en uiteindelijk verloor hij zijn job. Maar daar stopte het probleem niet.
Plots moest Stijn op zoek naar nieuw werk. Een cv maken en terugvinden. Online solliciteren. Documenten opladen. Digitale procedures doorlopen.
Net de vaardigheden waarmee hij op het werk al worstelde, had hij nu nodig om opnieuw zijn weg te vinden op de arbeidsmarkt.
Krista Rampelberg vertelde me zijn verhaal tijdens ons gesprek over The Learning Shift. En het bleef hangen.
Technologie verandert. Maar kan de mens mee?

We praten vandaag veel over digitale transformatie. AI. Nieuwe tools. Automatisering. Efficiënter werken.
Maar tussen al die technologische mogelijkheden zit voor Krista een cruciale schakel: de mens.
Krista positioneert zich niet toevallig als Human & Tech Connector. Ze houdt zich bezig met de vraag hoe we de verbinding kunnen maken tussen technologische vooruitgang en de mensen die ermee moeten werken.
Want technologie implementeren is één ding. Mensen meenemen in die verandering is iets anders. Bij digitale kwetsbaarheid denken we misschien spontaan aan senioren of mensen die weinig toegang hebben tot technologie.
Volgens Krista kan ieder van ons digitaal kwetsbaar worden.
Een nieuwe toepassing die je niet begrijpt. Een digitaal proces waarvan iedereen veronderstelt dat het vanzelfsprekend is. AI die sneller evolueert dan jij kunt volgen.
En plots ben jij degene die moet zeggen: “Ik snap het niet.”
De verbinding vraagt vertrouwen
Daarom gaat die Human & Tech-verbinding voor Krista niet alleen over digitale vaardigheden. Tijdens ons gesprek kwam één woord opvallend vaak terug: vertrouwen.
Want wat gebeurt er als je niet durft toegeven dat je iets niet begrijpt?
Als je bang bent om fouten te maken?
Of als je bij de zoveelste nieuwe tool denkt: laat maar?
Dan ontstaat er afstand tussen mens en technologie.
Krista spreekt daarom ook graag over leergoesting: nieuwsgierig blijven, iets nieuws durven proberen en hulp kunnen én durven vragen wanneer je vastloopt.
En daar heeft een organisatie invloed op. Niet alleen door opleidingen aan te bieden, maar ook door een omgeving te creëren waarin mensen mogen leren mét fouten maken én op eigen tempo, vragen mogen stellen en niet alles vanaf dag één hoeven te kunnen.
Daar zit een belangrijke rol voor Learning & Development.
Niet alleen mensen leren hoe een tool werkt, maar hen helpen om te blijven leren terwijl de technologie verandert.
Human & Tech heeft een connector nodig
Dat vind ik zo sterk aan Krista’s kijk op Human & Tech.
We praten vaak over mens en technologie alsof het twee werelden zijn die vanzelf wel bij elkaar komen. Wat niet altijd gebeurt.
Er zijn mensen nodig die de verbinding maken. Die begrijpen wat technologie mogelijk maakt én blijven kijken naar wat mensen nodig hebben om ermee aan de slag te kunnen.
Het verhaal van Stijn laat zien wat er kan gebeuren wanneer die verbinding ontbreekt.
Daarom gaat digitale inclusie voor mij ook niet alleen over toegang tot technologie.
Het gaat over ervoor zorgen dat mensen mee kunnen blijven bewegen.
Want technologische vooruitgang is pas echt waardevol wanneer mensen de kans krijgen om mee te groeien.
Benieuwd hoe Krista tijdens The Learning Shift de verbinding maakt tussen Human & Tech? Ontdek de eerste editie van The Learning Shift.


Warme groet,
Linda Myncke
Oprichter A+Muze
Spreken met impact | Storytelling | VR-presentatietraining
